strona główna pielgrzymki rekolekcje inne kontakt

Međugorje

CHARYZMATYCZNA PIELGRZYMKA do Međugorje.
SIERPIEŃ 2022
 
Termin pielgrzymki: 20.08.22-27.08.22. Całkowity koszt pielgrzymki to 1800 zł.
Jest to pielgrzymka autokarowa. Mamy zarezerwowane klimatyzowane nowoczesne autokary z toaletą i kawiarenką na pokładzie. Kawiarenka rozpoczyna działalność po przekroczeniu granicy polski. Napoje gorące: kawa i herbata są wydawane gratis i tylko na postojach. Jest zakaz poruszania się z gorącymi napojami po autokarze.
W Medugorje mamy zarezerwowane Pensjonaty. W Pensjonacie są pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami. W łazience są ręczniki oraz suszarka do włosów. W Pensjonacie jest możliwość wypożyczenia żelazka. Pensjonat zapewnia nam 2 posiłki: śniadanie i obiadokolację. W cenie pielgrzymki zawarte jest także ubezpieczenie. Dobrze zabrać ze sobą "kieszonkowe" na własne wydatki, pamiątki, różańce, kolekty i.t.p. w wysokości około 150 Euro. W Pensjonacie jest możliwość gotowania wody na kawę lub herbatę, prosimy o zabranie własnego kubka. Pierwszą dobę spędzamy w autokarze, jadąc (ok. 24 godz.), a więc należy zabrać ze sobą prowiant na cały dzień. Następnie 6 dni spędzamy w Medugorje włączając się w nabożeństwa i Msze św. odprawiane na miejscu.
Planujemy również spotkania we wspólnotach: "Cenacolo", u Patryka i Nancy, we "Wspólnocie Błogosławieństw", u Gorana. Chcemy również wyjechać do Tihalijny oraz/lub Surmanci oraz/lub Sirokiego Brijegu.
Będziemy na górze Objawień (PODBRDO), oraz na górze Krzyża (KRIŹEVAC).
Planujemy też (zależnie od pogody) spędzić jeden dzień nad WODOSPADAMI KRAVICA. Wstęp na wodospady jest płatny dodatkowo: 10 Euro.
Dokładny program pobytu będzie podany po przyjeździe na miejsce, ponieważ zależy on w dużej mierze od Biura Informacyjnego. Ostatni dzień spędzamy również w autokarze, a więc należy zabrać ze sobą prowiant na cały dzień (prowiant można kupić na miejscu, ale trzeba mieć Euro-tam ceny są takie jak u nas).Przed wyjazdem otrzymujemy w Pensjonacie obiad. Podczas pielgrzymki będziemy prowadzili formację charyzmatyczną oraz medytacyjną opierając się na Rekolekcjach Ignacjańskich. Na miejscu planujemy również jedno dłuższe spotkanie modlitewne całej naszej wspólnoty oraz modlitwę o uzdrowienie, a także wylanie darów i charyzmatów Ducha Świętego. Zachęcamy do zabrania ze sobą instrumentów muzycznych n.p. gitara.
Osoby zabierające gitary proszę o zgłoszenie tego faktu.
Pielgrzymkę rozpoczynamy w dniu 20.08.2022 (SOBOTA-NOC Z PIĄTKU NA SOBOTĘ) zbiórką pielgrzymów o godz. 04.30 w Warszawie na Parkingu Plac Defilad 1 wjazd od ul. Marszałkowskiej.
Następnie przejazd do Łodzi – Plac Zwycięstwa 1. Tam o godz. 07.00 wsiada kolejna grupa pielgrzymów.
Następnie przejazd do Woli Zaradzyńskiej k. Pabianic - kościół N.M.P. Nieustającej Pomocy. Wola Zaradzyńska ul. Majora Hubala 82 i tam zabieramy grupę pielgrzymów. O godz. 08.00 w kościele na Woli Zaradzyńskiej, będzie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów i jest to oficjalne rozpoczęcie naszej pielgrzymki.
UWAGA: OSOBY WSIADAJĄCE W WOLI ZARADZYŃSKIEJ ZAJMUJĄ MIEJSCA W AUTOKARZE DOPIERO PO MSZY ŚWIĘTEJ.

Wyjazd o godz. 09.00 z placu przed kościołem. Dla osób udających się na pielgrzymkę jest przygotowany, obok kościoła, bezpłatny parking, na którym można zostawić samochód na czas pielgrzymki. Teren jest ogrodzony i zamykany na noc, zachęcam do tego rozwiązania.
Wyjazd po Mszy Św. z placu obok kościoła.
UWAGA: Na stronie był błąd. Była to informacja o Basenie. Ta informacja dotyczyła pielgrzymki Czerwcowej. W Sierpniu mamy Pensjonat bez Basenu. BARDZO PRZEPRASZAMY.
 
 
REASUMUJĄC MIEJSCA I GODZINY WSIADANIA DO AUTOKARU:
SOBOTA 20.08.2022 NOC Z PIĄTKU NA SOBOTĘ..
 1. Warszawa: Parking Plac Defilad 1 wjazd od strony ul. Marszałkowskiej. Sobota 20.08.2022 godz. 04.30
 2. Łódź: Plac Zwycięstwa 1. Parking dla autokarów przed Muzeum Kinematografii. Sobota 20.08.2022 godz. 07.00.
 3. Wola Zaradzyńska: Kościół N.M.P. Nieustającej Pomocy. Wola Zaradzyńska ul. Majora Hubala 82. Sobota 20.08.2022 godz. 09.00 PO MSZY ŚWIĘTEJ.
 4. Częstochowa: aleja Wojska Polskiego 263/271 Stacja Paliw BP przy Restauracji Mc Donalds po zachodniej stronie przy trasie na Katowice. Proszę czekać od godz. 10.30
 5. Gliwice: ul. Okrężna 32 Stacja Paliw BP przy Restauracji KFC. Proszę czekać od godz. 11.30
Powrót w dniu 27.08.2022 (sobota) w godzinach popołudniowych.
UWAGA: Wysiadamy w tych samych miejscach oprócz:
Częstochowa: aleja Wojska Polskiego 260 Stacja Paliw BP. Po wschodniej stronie przy trasie na Katowice.
 
Zapisy
Wpłat można dokonywać na koto: Nowak Paweł 95-200 Pabianice ul.Zaradzyńska 9 B nr.konta: 04 1440 1244 0000 0000 0496 5639. Można wpłacać w miesięcznych, ratach po wcześniejszym uzgodnieniu.
Aby być wpisanym na listę główną należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę w kwocie 800 zł na konto: 04 1440 1244 0000 0000 0496 5639. z dopiskiem: PIELGRZYMKA DO MEDUGORJE SIERPIEŃ oraz Imię i Nazwisko osoby jadącej. Nieprzekraczalny termin wpłaty pozostałych rat to 30.07.2022. Przy zapisie po tym terminie należy niezwłocznie wpłacić całą kwotę czyli 1800 zł. Proszę o nieustająca modlitwę w intencji Pielgrzymki.
Dane niezbędne do rejestracji uczestnika:
 • Nazwisko i Imię
 • Nr. telefonu
 • e-mail
 • Adres zamieszkania
 • Pesel
 • Nr. Dowodu Osobistego lub Paszportu
 • Data ważności Dowodu lub Paszportu
 • miejsce wsiadania:
  • Warszawa
  • Łódź
  • WOLA ZARADZYŃSKA
  • Częstochowa
  • Gliwice
Po przyjeździe do Medugorje będą rozdane za darmo pamiątkowe koszulki. Prosimy, aby przy zapisie podać w dodatkowych informacjach, rozmiar koszulki.
Pozdrawiam z modlitwą.
Paweł Nowak tel.601-80-61-83
e-mail : batory1961@wp.pl
<><

UWAGA: JEŚLI TWÓJ DOWÓD ZOSTAŁ ZGŁOSZONY JAKO ZAGINIONY TO STRACIŁ ON NA ZAWSZE WAŻNOŚĆ I MUSISZ WYROBIĆ NOWY !!!