PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
LISTOPAD 2023. - 8 dni. Termin dodatkowy

OPIEKU DUCHOWY: Ks. Juliusz Lasoń kapelan Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi.

 
Termin pielgrzymki: 21.11.2023 – 28.11.2023. Cena: 4500 PLN + 250 USD (płatne na miejscu).
Program: Jerozolima (Góra Oliwna – Via DoloRosa – Bazylika Zmartwychwstania Pańskiego – Ściana Płaczu – Wzgórze Świątynne – Ain Karem) – Betlejem (Pole Pasterzy – Bazylika Narodzenia – Grota Mleczna) – Góra Tabor – Nazaret – Kana Galilejska – Kafarnaum – Tabgha – Góra Błogosławieństw – Jerycho – Jordan – Morze Martwe.
 
Dzień 1:   Przyjazd na lotnisko Warszawa Chopin, odprawy i rozpoczęcie pielgrzymki do Ziemi Świętej. Lądowanie w stolicy kraju, odprawy izraelskie. Wieczorem przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja (jeśli godzina przylotu na to pozwoli), nocleg.
Dzień 2:   Po śniadaniu zwiedzanie centrum Betlejem, zwiedzanie: Bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Plac Żłóbka. Przejazd na Pole Pasterzy, Msza św. w Betlejem. Kolacja i nocleg.
Dzień 3:   Śniadanie, przejazd do Betanii, podróż przez Pustynię Judzką nad Jordan do miejsca chrztu Pana Jezusa – uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie wizyta w Jerychu – sykomora Zacheusza oraz panorama Góry Kuszenia. W ciągu dnia Eucharystia. Potem lunch, a na koniec odpoczynek nad Morzem Martwym – możliwość zdrowotnych kąpieli. Powrót do Betlejem, kolacja, nocleg.
Dzień 4:   Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy, wjazd na Górę Oliwną na miejsce wniebowstąpienia, potem nawiedzenie kościołów Pater Noster oraz Dominus Flevit (z drogi wspaniałe widoki na Starą Jerozolimę). U stóp wzgórza nawiedzenie Grobu Matki Bożej. Następnie Grota Zdrady, Ogród Oliwny i Kościół Narodów ze Skałą Agonii (czas na modlitwę). Po południu przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Zmartwychwstania. W ciągu dnia Msza św. Powrót do Betlejem kolacja i nocleg.
Dzień 5:   Śniadanie i ponowny wyjazd do Jerozolimy: panorama Wzgórza Świątynnego, Ściana Płaczu – najświętsze miejsce dla Żydów. Przejście wzdłuż murów starej Jerozolimy na Syjon: Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia Matki Bożej (z zewnątrz). Przejście do starej części Jerozolimy. Druga wizyta w Bazylice Zmartwychwstania. Wejście na Golgotę, podejście do Grobu Pańskiego. W ciągu dnia Eucharystia. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 6:   Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Galilejskie – przyjazd do Kafarnaum (dom św. Piotra, miejsca nauczania Jezusa), zwiedzanie Tabghy, gdzie nad samym brzegiem znajduje się kościół Prymatu św. Piotra. Następnie wjazd na Górę Błogosławieństw, dalej rejs po Jeziorze Genezaret i obiad z rybą św. Piotra. W ciągu dnia Msza św. Przejazd do hotelu w Galilei, kolacja, nocleg.
Dzień 7:   Wczesne śniadanie, zwiedzanie Nazaretu, miasta dorastania Jezusa Chrystusa, Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa (z zewnątrz). Potem wjazd na Górę Tabor – miejsce Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Kany Galilejskiej – uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w miejscu pierwszego cudu Chrystusa. W ciągu dnia Eucharystia. Przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.
Dzień 8:   Po śniadaniu przejazd do Jafy, malowniczo położonej nad brzegiem Morza Śródziemnego z widokami na Tel Awiw, kościół św. Piotra. Nawiedzenie Ain Karem – ojczyzny św. Jana Chrzciciela, Msza św., położony na wzgórzu kościół Nawiedzenia oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Później Parlament Izraelski i symbol kraju – Menora. Transfer lotniskowy, odprawy izraelskie i wylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki do Izraela.
PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.
 
Uwagi praktyczne: aby wjechać do Izraela, niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy od dnia powrotu. W paszporcie nie można posiadać śladu wizyty w Arabii Saudyjskiej, Iranie, Indonezji, Syrii i Libanie. Podczas kontroli na granicy Izraela pielgrzymom nie są wbijane stemple do paszportu, otrzymują oni w zamian niewielkie kartki, które należy zachować do dnia wylotu. Śniadania w trakcie pielgrzymki do Izraela i Palestyny – w formie bufetu (kuchnia bliskowschodnia), kolacje – ciepłe, 2- lub 3-daniowe. Osoby zainteresowane kąpielą w Morzu Martwym prosimy o zabranie z Polski dodatkowych ręczników, wzięcie ręczników hotelowych może wiązać się z dodatkową opłatą, naliczaną przez hotel. Gniazdka elektryczne są takie same jak w Polsce. Strefa czasowa: +1h (12.00 w Warszawie to 13.00 w Jerozolimie). Ceny w Izraelu są średnio 2-krotnie wyższe niż w Polsce. Palestyna jest nieco tańsza. Walutą w obu krajach jest szekel. W wielu miejscach w trakcie pielgrzymki do Izraela można również płacić dolarami.
Cena zawiera: przelot Warszawa Chopin - Tel-Awiw - Warszawa Chopin z bagażem 40x30x20cm oraz drugą sztuką 55x40x23 cm do 10 kg. Przejazdy w Izraelu i Palestynie klimatyzowanym autobusem. 7 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami, 7 śniadań, 2 obiady (w tym jeden z rybą św. Piotra) i 7 kolacji. Rejs po jeziorze Genezaret. Opiekę duchową oraz Msze św., opiekę pilota. Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł), ubezpieczenie Standard + Choroby Przewlekłe w firmie Signal Iduna (KL 60 000 euro + kwarantanna, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).
Kwota: 250 USD/os., (płatna pilotowi) zawiera: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, opłaty wjazdowe i parkingowe do miast, koszty przewodnika, opłaty miejscowe, oraz słuchawki systemu Tour Guide.
 
 

ZAPISY:

Aby wziąć udział w pielgrzymce, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy
Nr.paszportu i date jego ważności można dosłać później do dn. 30.09.23
 
Potwierdzeniem otrzymania zgłoszenia na pielgrzymkę przez stronę internetową jest mail, w którym będą podane wszystkie dane do dokonania przelewu.
Mail ten jest wysyłany automatycznie po wysłaniu formularza zgłoszenia.
W przypadku nie otrzymania tego maila proszę sprawdzić SPAM, ponieważ zdarza się, że ten mail trafia do SPAMU.
Jeżeli go tam nie ma, należy zgłosić to mailem na adres:
email: sekretariat@jezuswpabianicach.pl
lub pod numerem telefonu: +48 601-806-183
Aby być zapisanym, należy należy po otrzymaniu maila potwierdzajacego zgłoszenie na pielgrzymkę, wpłacić w ciągu 3 dni zaliczkę w wysokości 2000 zł
na konto: Nowak Paweł, 95-200 Pabianice ul. Zaradzyńska 9 B
nr. konta. : 04 1440 1244 0000 0000 0496 5639.
Z tytułem: Pielgrzymka do Ziemi Świętej
oraz Imię i Nazwisko uczestnika.
Pozostała kwota w wysokości 2500 zł płatna do dnia: 13.09.2023.
Kwota 250 USD płatna pilotowi w dniu przyjazdu do Ziemi Świętej.
Przy zapisie po 13.09.2023 należy niezwłocznie wpłacić całą kwotę, czyli 4500 zł.
 
 
Pozdrawiam z modlitwą.
Paweł Nowak tel.601-80-61-83
e-mail : batory1961@wp.pl
<><