Medjugorie pielgrzymka

 

CHARYZMATYCZNA PIELGRZYMKA do Međugorje.
CZERWIEC 2023 – 42 Rocznica Objawień - 9 dni

 
Termin pielgrzymki: 20.06.2023 – 28.06.2023. Całkowity koszt pielgrzymki to 1900 zł.
Jest to pielgrzymka autokarowa. Mamy zarezerwowane klimatyzowane nowoczesne autokary z toaletą i kawiarenką na pokładzie. Kawiarenka rozpoczyna działalność po przekroczeniu granicy polski. Napoje gorące: kawa i herbata są wydawane gratis i tylko na postojach. Jest zakaz poruszania się z gorącymi napojami po autokarze.
W Medjugorie mamy zarezerwowany klimatyzowany Pensjonat. W Pensjonacie są pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami. W łazience są ręczniki oraz suszarka do włosów. W Pensjonacie jest możliwość wypożyczenia żelazka. Pensjonat zapewnia nam 2 posiłki: śniadanie i obiadokolację. Na terenie naszego Pensjonatu, znajduje się odkryty basen pływacki. Każdy uczestnik pielgrzymki może z niego korzystać za dodatkową opłatą 5 euro za dzień. Dlatego zalecamy, aby zabrać ze sobą strój kąpielowy. Napoje na basenie są dodatkowo płatne. W cenę wliczone jest także ubezpieczenie. Pensjonat usytuowany jest niedaleko od Centrum Medjugorje. Dobrze zabrać ze sobą "kieszonkowe" na własne wydatki, pamiątki, różańce, kolekty i.t.p. w wysokości 100-150 Euro. W Pensjonacie jest możliwość gotowania wody na kawę lub herbatę, prosimy o zabranie własnego kubka.
Pierwszą dobę spędzamy w autokarze jadąc (ok. 16 godzin od granicy Polski), a więc należy zabrać ze sobą prowiant na cały dzień. Następnie 7 dni spędzamy w Medugorje, włączając się w nabożeństwa i Msze św. odprawiane na miejscu. 25 Czerwca będzie obchodzona 42 rocznica Objawień i będziemy czynnie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Planujemy również spotkania we wspólnotach: "Cenacolo", u "Patryka i Nancy", we "Wspólnocie Błogosławieństw", u "Gorana”. Chcemy również pojechać do Tihalijny oraz/lub Surmanci oraz/lub Sirokiego Brijegu.
Będziemy na górze Objawień (PODBRDO), oraz na górze Krzyża (KRIŹEVAC). Planujemy też (zależnie od pogody) spędzić jeden dzień nad WODOSPADAMI KRAVICA. Wstęp na wodospady jest płatny dodatkowo: 10 Euro. Nawiedzimy też SVETIŚTE VEPRIC — Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, nazywane Chorwackim Lourdes. Spędzimy też kilka godzin nad Adriatykiem, w miejscowości Makarska, będzie tam możliwość kąpieli.
Przed kościołem, Św. Jakuba w Medjugorie, znajduje się figura: „Matka Boska z Medjugorie” i to tam rozpoczynamy naszą pielgrzymkową przygodę.
Dokładny program pobytu będzie podany po przyjeździe na miejsce, ponieważ zależy on w dużej mierze od Biura Informacyjnego.
Ostatni dzień spędzamy również w autokarze, a więc należy zabrać ze sobą prowiant na cały dzień (prowiant można kupić na miejscu, ale trzeba mieć Euro - tam ceny są takie jak u nas).
Podczas pielgrzymki będziemy prowadzili formację charyzmatyczną oraz medytacyjną opierając się na Rekolekcjach Ignacjańskich. Będzie modlitwa o uzdrowienie oraz o wylanie darów i charyzmatów Ducha Świętego a dla małżeństw, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Na miejscu planujemy również jedno dłuższe spotkanie modlitewne całej naszej wspólnoty. Zachęcamy do zabrania ze sobą instrumentów muzycznych n.p. gitara. Osoby zabierające gitary proszę o zgłoszenie tego faktu.
 
Pielgrzymkę rozpoczynamy w dniu 20.06.23 (WTOREK — NOC Z PONIEDZIAŁKU NA WTOREK) zbiórką pielgrzymów o godz. 04.30 w Warszawie na Parkingu Plac Defilad 1 wjazd od ul. Marszałkowskiej. Następnie przejazd do Łodzi – Plac Zwycięstwa 1. Tam o godz. 07.00 wsiada kolejna grupa pielgrzymów. Następnie przejazd do Woli Zaradzyńskiej k. Pabianic-kościół N.M.P. Nieustającej Pomocy. Wola Zaradzyńska ul. Majora Hubala 82 i tam zabieramy grupę pielgrzymów.
O godz. 08.00 w kościele na Woli Zaradzyńskiej, będzie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów i jest to oficjalne rozpoczęcie naszej pielgrzymki.
 
UWAGA: OSOBY WSIADAJĄCE W WOLI ZARADZYŃSKIEJ ZAJMUJĄ MIEJSCA W AUTOKARZE DOPIERO PO MSZY ŚWIĘTEJ. Wyjazd o godz. 09.30 z placu przed kościołem. Dla osób udających się na pielgrzymkę jest przygotowany, obok kościoła, bezpłatny parking, na którym można zostawić samochód na czas pielgrzymki. Teren jest ogrodzony i zamykany na noc, zachęcam do tego rozwiązania. Wyjazd po Mszy Św. z placu obok kościoła.
 
REASUMUJĄC MIEJSCA I GODZINY WSIADANIA DO AUTOKARU:
WTOREK 20.06.2023. NOC Z PONIEDZIAŁKU NA WTOREK
 1. Warszawa: Parking Plac Defilad 1 wjazd od ul. Marszałkowskiej. Wtorek 20.06.2023 godz. 04.30
 2. Łódź: Plac Zwycięstwa 1. Parking dla autokarów przed Muzeum Kinematografii. Wtorek 20.06.2023 godz. 07.00
 3. Wola Zaradzyńska: kościół N.M.P. Nieustającej Pomocy. Wola Zaradzyńska ul. Mjr. Hubala 82. Wtorek 20.06.2023 godz. 09.30 PO MSZY ŚWIĘTEJ.
 4. Częstochowa: aleja Wojska Polskiego 263/271 Stacja Paliw BP przy restauracji McDonalds. Proszę czekać od godz. 10.30
 5. Gliwice: ul. Okrężna 32 Stacja Paliw BP przy Restauracji KFC. Proszę czekać od godz. 11.30
 6. Stacja Paliw BP Mszana. 44-325 Mszana ul. ks. Franciszka Styry 21. Proszę czekać od godz. 12.00.
Powrót w dniu 28.06.2023. (środa) w godzinach popołudniowych.
UWAGA: Wysiadamy w tych samych miejscach oprócz:
Ad.4. Częstochowa: aleja Wojska Polskiego 258 Stacja Paliw LOTOS. Po wschodniej stronie przy trasie na Katowice.
Ad.6. Stacja Paliw BP Rowień Wschód. 44-240 Żory ul. Kasztanowa 31.
 
W cenie pielgrzymki:
UBEZPIECZENIE: KL – 100.000 zł, AP – 100.000 zł, NNW – 15.000 zł, Kont. – 5.000 zł
PRZEJAZD klimatyzowanym autokarem klasy międzynarodowej z kawiarenką i toaletą.
WSZYSTKIE wyjazdy i pobyty: Sirokij Brijeg, Tihalijna, Surmanci, Svetiste Vepric, Makarska.
 
Zapisy
Wpłat można dokonywać na konto:
Nowak Paweł 95-200 Pabianice ul.Zaradzyńska 9 B
nr.konta: 04 1440 1244 0000 0000 0496 5639.
Można wpłacać w miesięcznych, ratach po wcześniejszym uzgodnieniu.
Aby być wpisanym na listę główną, należy wpłacić w ciągu 3 dni, bezzwrotną zaliczkę, w kwocie 900 zł na konto:
04 1440 1244 0000 0000 0496 5639 z dopiskiem:
PIELGRZYMKA DO MEDUGORJE CZERWIEC oraz Imię i Nazwisko osoby jadącej.
Nieprzekraczalny termin wpłaty pozostałych rat to 31.05.2023. Przy zapisie po tym terminie należy niezwłocznie wpłacić całą kwotę czyli 1900 zł. Proszę o nieustająca modlitwę w intencji naszej Pielgrzymki.
 
Dane niezbędne do rejestracji uczestnika:
 • Nazwisko i Imię
 • Nr. telefonu
 • e-mail
 • Adres zamieszkania
 • Pesel
 • Nr. Dowodu Osobistego lub Paszportu
 • Data ważności Dowodu lub Paszportu
 • miejsce wsiadania:
  • Warszawa
  • Łódź
  • Wola Zaradzyńska
  • Częstochowa
  • Gliwice
  • Mszana
 
Po przyjeździe do Medugorje będą rozdane za darmo pamiątkowe koszulki.
Prosimy, aby przy zapisie podać w dodatkowych informacjach, rozmiar koszulki.
 
Pozdrawiam z modlitwą.
Paweł Nowak tel.601-80-61-83
e-mail : batory1961@wp.pl
<><

UWAGA: JEŚLI TWÓJ DOWÓD ZOSTAŁ ZGŁOSZONY JAKO ZAGINIONY TO STRACIŁ ON NA ZAWSZE WAŻNOŚĆ I MUSISZ WYROBIĆ NOWY !!!

UROCZYSTE ZAWIERZENIE NASZEJ PIELGRZYMKI MATCE BOŻEJ NIEPOKALANEJ ODBĘDZIE SIĘ NA JASNEJ GÓRZE W DNIU 03 CZERWCA 2023 (pierwsza sobota miesiąca).
Zapraszam serdecznie każdego z uczestników tej pielgrzymki, jak i poprzednich oraz przyszłych, a także sympatyków i kandydatów na pielgrzymów. Przybądźmy z rodzinami, sympatiami, przyjaciółmi. Szczególnie serdecznie zapraszam tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą pojechać do MEDUGORJE, aby choć trochę poczuli klimat i ducha tego miejsca.