Medjugorie pielgrzymka

 

CHARYZMATYCZNA PIELGRZYMKA do Međugorje.
SIERPIEŃ 2024 - 9 dni

 
Termin pielgrzymki: 17.08.2024 – 25.08.2024. Całkowity koszt pielgrzymki to 2200 zł.
Jest to pielgrzymka autokarowa. Mamy zarezerwowane klimatyzowane nowoczesne autokary z toaletą i kawiarenką na pokładzie. Kawiarenka rozpoczyna działalność po przekroczeniu granicy polski. Napoje gorące: kawa i herbata są wydawane gratis i tylko na postojach. Jest zakaz poruszania się z gorącymi napojami po autokarze.
W Medjugorie mamy zarezerwowane Pensjonaty. W Pensjonacie są pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami. W łazience są ręczniki oraz suszarka do włosów. W Pensjonacie jest możliwość wypożyczenia żelazka. Pensjonat zapewnia nam 2 posiłki: śniadanie i obiadokolację. Na terenie naszego Pensjonatu, znajduje się odkryty basen pływacki. Każdy uczestnik pielgrzymki może z niego korzystać za dodatkową opłatą 5 euro za dzień. Dlatego zalecamy, aby zabrać ze sobą strój kąpielowy. Napoje na basenie są dodatkowo płatne. W cenę wliczone jest także ubezpieczenie. Pensjonat usytuowany jest niedaleko od Centrum Medjugorje. Dobrze zabrać ze sobą "kieszonkowe" na własne wydatki, pamiątki, różańce, kolekty i.t.p. w wysokości 150-200 Euro. W Pensjonacie jest możliwość gotowania wody na kawę lub herbatę, prosimy o zabranie własnego kubka.
Pierwszą dobę spędzamy w autokarze jadąc (ok. 16 godzin od granicy Polski), a więc należy zabrać ze sobą prowiant na cały dzień. Następnie 7 dni spędzamy w Medugorje, włączając się w nabożeństwa i Msze św. odprawiane na miejscu. Planujemy również spotkania we wspólnotach: "Cenacolo", u "Patryka i Nancy", we "Wspólnocie Błogosławieństw", u "Gorana”. Chcemy również pojechać do Tihalijny oraz/lub Surmanci oraz/lub Sirokiego Brijegu.
Będziemy na górze Objawień (PODBRDO), oraz na górze Krzyża (KRIŹEVAC). Planujemy też (zależnie od pogody) spędzić jeden dzień nad WODOSPADAMI KRAVICA. Wstęp na wodospady jest płatny dodatkowo: 10 Euro. Podczas drogi powrotnej nawiedzimy SVETISTE VEPRIC: Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, nazywane Chorwackim Lourdes. Z widokiem na Górę Trzech Krzyży (Planina Tri Kriża). Spędzimy też kilka godzin nad Adriatykiem, w miejscowości Makarska.
Następnie udamy się na nocleg tranzytowy w okolicach Zagrzebia (Chorwacja). Tego dnia nie mamy obiadokolacji, wyżywienie jest we własnym zakresie. Na noclegu tranzytowym mamy śniadanie, po którym wyruszamy w drogę powrotną do kraju.
Przed kościołem, Św. Jakuba w Medjugorie, znajduje się figura: „Matka Boska z Medjugorie” i to tam rozpoczynamy naszą pielgrzymkową przygodę.
Dokładny program pobytu będzie podany po przyjeździe na miejsce, ponieważ zależy on w dużej mierze od Biura Informacyjnego.
Ostatni dzień spędzamy również w autokarze, a więc należy zabrać ze sobą prowiant na cały dzień (prowiant można kupić na miejscu, ale trzeba mieć Euro - tam ceny są takie jak u nas).
Podczas pielgrzymki będziemy prowadzili formację charyzmatyczną oraz medytacyjną opierając się na Rekolekcjach Ignacjańskich. Będzie modlitwa o uzdrowienie oraz o wylanie darów i charyzmatów Ducha Świętego a dla małżeństw, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Na miejscu planujemy również jedno dłuższe spotkanie modlitewne całej naszej wspólnoty. Będzie dużo radości, śpiewu i uwielbienia Boga w mocy Ducha Świętego. Zachęcamy do zabrania ze sobą instrumentów muzycznych n.p. gitara. Osoby zabierające gitary proszę o zgłoszenie tego faktu.
 
Pielgrzymkę rozpoczynamy w dniu 17.08.2024 (SOBOTA — NOC Z PIĄTKU NA SOBOTĘ) zbiórką pielgrzymów o godz. 04.30 w Warszawie na Parkingu Plac Defilad 1 wjazd od ul. Marszałkowskiej. Następnie przejazd do Łodzi – Plac Zwycięstwa 1. Tam o godz. 07.00 wsiada kolejna grupa pielgrzymów. Następnie przejazd do Woli Zaradzyńskiej k. Pabianic-kościół N.M.P. Nieustającej Pomocy. Wola Zaradzyńska ul. Majora Hubala 82 i tam zabieramy grupę pielgrzymów.
O godz. 08.00 w kościele na Woli Zaradzyńskiej, będzie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów i jest to oficjalne rozpoczęcie naszej pielgrzymki.
 
UWAGA: OSOBY WSIADAJĄCE W WOLI ZARADZYŃSKIEJ ZAJMUJĄ MIEJSCA W AUTOKARZE DOPIERO PO MSZY ŚWIĘTEJ.
Posługę duszpasterską będzie sprawował, ks. Wojciech Błaszczyk, proboszcz parafii p.w. N.M.P. Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej.
Wyjazd o godz. 09.00 z placu przed kościołem. Dla osób udających się na pielgrzymkę jest przygotowany, obok kościoła, bezpłatny parking, na którym można zostawić samochód na czas pielgrzymki. Teren jest ogrodzony i zamykany na noc, zachęcam do tego rozwiązania. Wyjazd po Mszy Św. z placu obok kościoła.
 
REASUMUJĄC MIEJSCA I GODZINY WSIADANIA DO AUTOKARU:
SOBOTA 17.08.2024. NOC Z PIĄTKU NA SOBOTĘ.
 1. Warszawa: Parking Plac Defilad 1 wjazd od ul. Marszałkowskiej. Sobota 17.08.2024 godz. 04.30
 2. Łódź: Plac Zwycięstwa 1. Parking dla autokarów przed Muzeum Kinematografii. Sobota 17.08.2024 godz. 07.00
 3. Wola Zaradzyńska: kościół N.M.P. Nieustającej Pomocy. Wola Zaradzyńska ul. Mjr. Hubala 82. Sobota 17.08.2024 godz. 09.00 PO MSZY ŚWIĘTEJ.
 4. Częstochowa: aleja Wojska Polskiego 263/271 Stacja Paliw BP przy restauracji McDonalds. Proszę czekać od godz. 10.30
 5. Gliwice: ul. Okrężna 32 Stacja Paliw BP przy Restauracji KFC. Proszę czekać od godz. 12.00
 6. Stacja Paliw BP Mszana. 44-325 Mszana ul. ks. Franciszka Styry 21. Proszę czekać od godz. 13.00.
Powrót w dniu 25.08.2024 (Niedziela) w godzinach wieczornych ok. 18.00 (Granica BP Rowień).
UWAGA: Wysiadamy w tych samych miejscach oprócz:
Ad.4. Częstochowa: aleja Wojska Polskiego 258 Stacja Paliw LOTOS. Po wschodniej stronie przy trasie na Katowice.
Ad.6. Stacja Paliw BP Rowień Wschód. 44-240 Żory ul. Kasztanowa 31.
 
W cenie pielgrzymki:
UBEZPIECZENIE: KL – 100.000 zł, AP – 100.000 zł, NNW – 15.000 zł, Kont. – 5.000 zł
PRZEJAZD klimatyzowanym autokarem.
NA MIEJSCU: Noclegi – 7, Śniadania – 7, Obiadokolacje – 6.
WSZYSTKIE wyjazdy i pobyty: Sirokij Brijeg, Tihalijna, Surmanci, Svetiste Vepric, Makarska, Wodospady Kravica i inne.
Cena pielgrzymki nie zawiera: Pobyt nad wodospadami Kravica (10 euro), pobyt na Basenie (5 euro za dzień), pobyt nad Adriatykiem (jeśli taka opłata będzie wymagana).
 
Zapisy
Wpłat można dokonywać na konto:
Nowak Paweł 95-200 Pabianice ul.Zaradzyńska 9 B
nr.konta: 04 1440 1244 0000 0000 0496 5639.
Można wpłacać w miesięcznych, ratach po wcześniejszym uzgodnieniu.
Aby być wpisanym na listę główną, należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę, w ciągu 3 dni, w kwocie 1100 zł gotówką lub na konto: 04 1440 1244 0000 0000 0496 5639 z dopiskiem:
PIELGRZYMKA DO MEDUGORJE SIERPIEŃ oraz Imię i Nazwisko osoby jadącej.
Nieprzekraczalny termin wpłaty pozostałych rat to 27.07.2024. Przy zapisie po tym terminie należy niezwłocznie wpłacić całą kwotę czyli 2200 zł. Proszę o nieustająca modlitwę w intencji naszej Pielgrzymki.
 
Dane niezbędne do rejestracji uczestnika:
 • Nazwisko i Imię
 • Nr. telefonu
 • e-mail
 • Adres
 • data urodzenia
 • Data ważności Dowodu lub Paszportu
 • miejsce wsiadania:
  • Warszawa
  • Łódź
  • Wola Zaradzyńska
  • Częstochowa
  • Gliwice
  • Mszana
 
Po przyjeździe do Medugorje będą rozdane za darmo pamiątkowe koszulki.
Prosimy, aby przy zapisie podać w dodatkowych informacjach, rozmiar koszulki.
 
Pozdrawiam z modlitwą.
Paweł Nowak tel.601-80-61-83
e-mail : batory1961@wp.pl
<><

UWAGA: JEŚLI TWÓJ DOWÓD ZOSTAŁ ZGŁOSZONY JAKO ZAGINIONY TO STRACIŁ ON NA ZAWSZE WAŻNOŚĆ I MUSISZ WYROBIĆ NOWY !!!